Budownictwo drewniane

MDM Energy – Miedziński – budowa prefabrykowanych domów szkieletowych z drewna

Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o. o. to przedsiębiorstwo, które od 18 lat działa w branży stolarskiej i dziś oferuje usługi w szeroko rozumianym zakresie budownictwa drewnianego. Tradycyjną specjalnością spółki jest tworzenie elementów małej architektury w postaci altan, domków narzędziowych oraz drobnej galanterii ogrodowej (karmniki, mostki, wiatraki, budy dla psów), wiat i zadaszeń, jednak ostatnie lata zaowocowały ogromnym rozwojem na polu prefabrykowanych drewnianych domów szkieletowych.

MDM Energy - Miedziński - budowa prefabrykowanych domów szkieletowych z drewna (4)

Chcąc sprostać wymaganiom rosnącej liczby klientów firma zbudowała zaplecze w postaci nowoczesnej stolarni i suszarni. Dzięki nowoczesnym maszynom firma Miedziński sprawnie tworzy zarówno drewniane domki letniskowe jak i całoroczne. Do portfolio firmy zaliczyć należy też bezpieczne place zabaw dla dzieci oraz stylowe drewutnie do przechowywania opału dedykowane miłośnikom wieczorów przy kominku. Za wszystkimi wymienionymi wyżej konstrukcjami i usługami stoi fachowe doradztwo, lata doświadczeń na rynku, bezpieczny transport na miejsce montażu i oczywiście profesjonalny montaż wszystkich oferowanych przez spółkę produktów.

MDM Energy - Miedziński - budowa prefabrykowanych domów szkieletowych z drewna (2)

Na szczególna uwagę wśród oferowanych przez firmę Miedziński wyrobów i usług zasługują prefabrykowane domy szkieletowe, dowożone w częściach na wyznaczone miejsce inwestycji i w szybkim tempie montowane przez wykwalifikowanych fachowców. Te energooszczędne i wykonane w konstrukcji szkieletowej domy niosą ze sobą wiele korzyści, z których na pierwszy plan wysuwają się oszczędności finansowe dla inwestora. Wynika to z prostego faktu: zastosowanie nowoczesnych prefabrykatów drewnianych znacząco redukuje koszty budowy domu i jego eksploatacji. Skrócenie czasu budowy domu przekłada się na zysk inwestora i daje możliwość szybszego wprowadzenia się do wymarzonego domu. Po drugie, inwestor korzysta z wysokiej jakości surowców budowlanych, gdyż elementy konstrukcyjne domów prefabrykowanych są wykonywane z zastosowaniem profesjonalnych linii produkcyjnych, co pozwala na optymalizację procesów technologicznych, dzięki czemu elementy te są wytwarzane w krótszym czasie, taniej i z większą powtarzalnością. Po trzecie, prefabrykowane domy mieszkalne cechują się wysoką energooszczędnością (wyższą niż tradycyjne domy murowane), co w skali wielu dekad znacząco wpływa na poprawę domowego budżetu. Nie można pominąć też czynnika czasowego. Technologia prefabrykowanych domów mieszkalnych zasadniczo skraca czas budowy nieruchomości, gdyż użycie gotowych elementów konstrukcyjnych ogranicza do minimum prace mokre i eliminuje konieczność wykonania przerw technologicznych. Do tego dochodzi brak sezonowości, ponieważ prace budowlane w przypadku takich domów prowadzić można o każdej porze roku, również zimą przy ujemnych temperaturach. Jedynie prace ziemne wraz z wykonaniem fundamentów wymagają dodatnich temperatur. W efekcie już w ciągu jednego sezonu można wybudować i wykończyć dom, po czym wprowadzić się do niego. Wracając do motywu oszczędności, należy zauważyć, że prefabrykowane domy mieszkalne cechują się wysoką energooszczędnością. Dzięki zastosowanej technologii szkieletowej konstrukcja dachu i ścian w całości jest wypełniona izolacją cieplną. W domu wykonanym z drewna, które jest słabym przewodnikiem ciepła, zimą ogrzewa się tylko powietrze w pomieszczeniach, nie tracąc energii na początkowe ogrzewanie ścian. Te cechy prefabrykowanego domu mieszkalnego pozwalają na redukcję kosztów ogrzewania budynku, co w sposób wymierny wpływa na oszczędności w budżecie inwestora.

MDM Energy - Miedziński - budowa prefabrykowanych domów szkieletowych z drewna (1)

Lista zalet domów szkieletowych wykonywanych w technologii prefabrykatów jest długa i oprócz wyżej opisanych obejmuje również takie aspekty, jak ekologiczność materiałów (drewno), ich 100% zdatność do wtórnego przetworzenia, łatwość ewentualnej przebudowy, lekkość konstrukcji (wielkość fundamentów ograniczona do minimum). Ponadto w prefabrykowanych drewnianych domach z powodzeniem można stosować różnego rodzaju odnawialne źródła energii w postaci fotowoltaiki, pomp ciepła, rekuperacji w obrębie systemu wentylacyjnego czy montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych w garażach. Sięga po nie wielu inwestorów, którzy wykazują się wysoką świadomością potrzeby rozwiązań ekologicznych i którzy m.in. z tych przyczyn postanowili zamieszkać w zdrowych domach szkieletowych.

Budowa drewnianych domów szkieletowych potrzebowała czasu, aby zadomowić się na polskim rynku. Dziś nie będzie przesadą stwierdzenie, że stanowią chętnie wybieraną alternatywę dla technologii murowanej. Do tego stanu w dużej mierze przyczyniło się przedsiębiorstwo Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o., które w ramach marki MDM Energy oferuje najwyższej jakości domy budowane w różnych standardach energetycznych i spełniające wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane wymagania ekologiczne dla konstrukcji zero emisyjnych.

MDM Energy

tel. 535 393 323

www.memenergy.pl

4.5/5 - (16 votes)

Data publikacji: 1 lutego, 2020

Autor:

4.5/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Zenon
    niedziela, 2 lutego, 2020

    Prefabrykowane domy szkieletowe coraz częściej pojawiają się w mojej okolicy. Stanowi to jeszcze pewną nowość ale widać iż coraz częściej inwestorzy wybrali tę formę budowy. Dzięki temu czas budowy jest dużo krótszy i nie odbija się to na jakości, a wręcz przeciwnie. Budownictwo prefabrykowane to bardzo dobra alternatywa

  2. Damian
    poniedziałek, 3 lutego, 2020

    Beton czy drewno? większość nadal wybierze beton ale zaczyna się to powoli zmieniać. W mojej okolicy powstało kilka takich domów bardzo szybko, właśnie w jeden sezon. Trwałość? może nie na wieki ale spokojnie 30 lat lub więcej. Plusy to koszt i czas budowy oraz energooszczędność.

Podobne artykuły