Gwoździarki

PREBENA gwoździarki bębnowe – modele 2018

Prebena to marka oferująca szeroką gamę narzędzi pneumatycznych. Część z nich dedykowana jest dekarzom i cieślom. Przypomnijmy sobie zatem to, co warto wiedzieć o gwoździarkach bębnowych, w których gwoździe łączone są drutem w rolki pod kątem 16°

PREBENA gwoździarki bębnowe

PREBENA gwoździarki bębnowe  – ich główną zaletą jest ilość gwoździ, jakim dysponujemy. W magazynku tego typu urządzenia  mieści się do 400 gwoździ. Dla porównania w gwoździarkach listwowych ilość ta wynosi 80. Stanowczo skraca to czas ładowania, co ma ogromne znaczenie przy obijaniu papą, czy w innych czynnościach, gdzie zużywana ilość gwoździ jest naprawdę duża.

Model 5F-CNF57

Na uwagę wśród bębnowych gwoździarek Prebena zasługuje model 5F-CNF57. Użyte do niego gwoździe mają średnicę 2,1-2,5mm i długość od 25 do 55 mm. Urządzenie to doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Ułatwia pracę przy budowie drewnianych szkieletów, konstrukcji, a także podczas deskowania. Jego lekkość i poręczność sprawia, iż jest niezastąpione przy zbijaniu palet i innych drewnianych opakowań.

Innym modelem urządzenia jest 6F-CNW83. Tutaj obsługiwane są gwoździe o średnicy 2,5-3,1mm i długości od 45do 80 mm. Jego niewątpliwą zaletą jest łatwy dostęp do magazynka, umożliwiający sprawne uzupełnienie gwoździ. Gwoździarka jest nieco większa od poprzednio omawianej, ale dobrze wyposażona i nadal poręczna.

Model 7 F-CNW90

Gwoździe o średnicy od 2,5 do 3,1 i długości od 45 do 90 mm, a więc w szerokim zakresie obsługiwane są przez model 7 F-CNW90 Tak duża różnorodność stosowanych gwoździ sprawia, że model ten staje się uniwersalny i może służyć do wielu prac. Prócz zbijania palet i skrzyń, świetnie poradzi sobie przy deskowaniu, czy drewnianych konstrukcjach.

Nie koniec na tym. Firma zadbała powiem o tych, którym potrzebne są dłuższe gwoździe. Model 9F-CNW100EPAL wbije bowiem gwoździe o długości do 100 mm i średnicy 2,8-3,4 mm. Dodatkowa rączka sprawia, że mimo tego, iż urządzenie jest dosyć duże, praca obiema rękoma pozwala na komfort.
Kolejną gwoździarką bębnowa proponowaną przez firm PREBENA jest model do przybijania papy. 4X-CNZ45 doskonale sprawdza się z gwoździami o średnicy 3,1 mm i długości 19-45mm, zwanymi popularnie “papiakami”.

Ergonomia i komfort urządzeń to cechy, na które stawiają niemieccy konstruktorzy. Praca ze wszystkimi modelami, nawet ta wielogodzinna nie powinna być męcząca. Wyważenie, poręczność i niezawodność będą więc domenami urządzeń. Na uwagę zasługuje także szybki serwis i ciągła dostępność części zamiennych.

PREBENA – POLSKA

Grunwaldzka 495

62-064 Plewiska

618 676 728

www. prebena.com.pl

4.9/5 - (52 votes)

Data publikacji: 20 czerwca, 2018

Autor:

4.9/5 - (52 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły