Budownictwo drewniane

System budowlany STEICO – cieplej zimą, chłodniej latem, szybciej, precyzyjniej, ciszej

Czy wiedzieli Państwo, że Polska jest europejskim liderem w produkcji najbardziej efektywnych materiałów konstrukcyjnych i termoizolacyjnych dla budownictwa energooszczędnego, w tym pasywnego? Już od ponad 60 lat w dwóch polskich fabrykach wytwarzane są materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych, których to niesamowite właściwości fizyczne sprawiają, że klasyfikuje się je jako najbardziej zbliżone do światowego ideału TERMOIZOLACJI – w ogóle. Producentem jest firma STEICO.


Poza bardzo szeroką gamą granulatów, mat i płyt termoizolacyjnych, STEICO dostarcza na rynek światowy nowoczesne elementy konstrukcyjne w postaci belek dwuteowych i drewna klejonego LVL. Drewnopochodne elementy konstrukcyjne zaizolowane termicznie materiałami z włókien drzewnych w połączeniu z solidnym know-how tworzą System budowlany STEICO, czyli kilkadziesiąt wariantów rozwiązań dachowych, stropowych i ściennych.

Ściana STEICO

Ściana STEICO

Ściana STEICO

Ściana składa się ze słupów ściennych w postaci belek dwuteowych STEICOwall, podwaliny i oczepu z drewna klejonego warstwowo STEICO LVL. Od wewnętrznej strony ścianę należy usztywnić płytą konstrukcyjną np. OSB.
Przestrzeń pomiędzy słupami ściennymi wypełnia się sprężystymi matami termoizolacyjnymi STEICOflex, następnie całą ścianę zamyka od zewnątrz płytą termoizolacyjną pod tynk STEICOprotect lub pod elewacje wentylowaną STEICOuniversal.

Strop STEICO

Strop STEICO

Strop STEICO

Konstrukcja stropu bazuje na belkach dwuteowych STEICOjoist w połączeniu z drewnem klejonym warstwowo STEICO LVL. Poszycie stropu, jak także podkład pod dalsze warstwy podłogi, stanowi z reguły płyta OSB. W belkach dwuteowych można w bardzo szybki i łatwy sposób wykonywać otwory montażowe, a następnie rozprowadzić w ich świetle różnego typu instalacje np. instalacje elektryczne, przewody wentylacji mechanicznej itp.

Dach STEICO

Dach STEICO

Dach STEICO

W dachu krokwie wykonywane są z wyjątkowo optymalnych belek dwuteowych STEICOjoist, których wysokość sięga aż do 500 mm. Dalsze elementy konstrukcyjne jak kalenica, płatwie, murłaty są wykonywane z najbardziej wytrzymałej klasy drewna produkowanej w Polsce – czyli z drewna STEICO LVL. Bezpośrednio na krokwiach układa się płyty do izolacji nakrokwiowej STEICOuniversal. Przestrzeń pomiędzy krokwiami może natomiast zostać wypełniona matami STEICOflex lub izolacją wdmuchiwaną STEICOzell lub STEICOfloc.
System budowlany STEICO

STEICO CEE Sp. z o.o.
ul. Przemysłowa 2, 64-700 Czarnków
Tel. +48 67 35 66 361
Internet: www.steico.pl

4.6/5 - (51 votes)

Data publikacji: 26 kwietnia, 2018

Autor:

4.6/5 - (51 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  poniedziałek, 18 lutego, 2019

  W ostatnim czasie takie systemy budowlane jak Steico co raz to bardziej zyskują na popularności przez ich właściwości izolacyjno-termiczne. Budowa z belek ścian, stropu, dachu z drewna dobrze wpisuje się do budownictwa z drewna, które jest nadal nowością w naszym kraju według mnie.

 2. zrelaksowany
  środa, 20 lutego, 2019

  Wszyscy inwestorzy obecnie zdają sobie sprawę jak ważną kwestią jest termoizolacyjność domów. Zastosowanie właściwych materiałów izolacyjnych zapewni komfort cieplny pomieszczeń domu. Zimą zapobiega ucieczce ciepła z ogrzewanych pomieszczeń, latem zapewni przyjemną temperaturę. Taki komfort z pewnością innowacyjny według mnie system budowlany Steico.

 3. Bartek
  środa, 3 lutego, 2021

  Rozważam cały dom w tej technologii…polecacie?

Podobne artykuły