Gwoździarki

Sztyfciarki TJEP do prac wykończeniowych i ciesielskich

Na budowie najczęściej używa się dużych narzędzi konstrukcyjnych, jednak do prac wykończeniowych wymagających precyzji i odpowiedniej estetyki najlepiej sprawdzają się małe sztyfciarki i gwoździarki wykończeniowe. Najwygodniejsze z kolei jest użytkowanie mobilnych narzędzi gazowych. W gamie TJEP znajdziesz sztyfciarki gazowe do wszelkiego rodzaju zastosowań.

Gwoździarki wykończeniowe i sztyfciarki 3G

Wszystkie wspomniane powyżej maszyny należą do rodziny najnowszej generacji narzędzi gazowych TJEP. Ich wspólne cechy to przede wszystkim ergonomiczny design, w tym antypoślizgowa rączka i hak na pasek. Mocne baterie litowo-jonowe 7,2V/2,5AH wraz z indykatorem poziomu naładowania pozwalają na oddanie ok. 8000 strzałów na jedno ładowanie. Dodatkowo ładowarka baterii wyposażona jest w tryb szybkiego ładowania, dzięki czemu można podładować baterię podczas przerwy w pracy, nawet jeśli zapomniało się o tym wcześniej. Narzędzia wyposażone są w noski typu no-mark nie zostawiające śladów na drewnie, regulację głębokości wbicia oraz system szybkiego usuwania zakleszczonego sztyftu.

Na sztyfty pod kątem 0°

Wśród sztyftów prostych najpopularniejsze są te o grubości drutu 1,2 lub 1,6 mm. TF 18/50 GAS 3G na sztyfty o grubości 1,2 mm o długości do 50 mm to narzędzie przede wszystkim do montażu listew i innych niewidocznych połączeń. Specjalnie zaprojektowany nos sprawia, że pozycjonowanie sztyftu jest precyzyjne oraz nie pozostawia żadnych nieestetycznych śladów na powierzchni. TF 16/64 GAS 3G to z kolei narzędzie na sztyfty o grubości 1.6 mm o długości do 64 mm wykorzystywane do prac stolarskich i wykończeniowych, takich jak montaż drewnianych sufitów, listew przypodłogowych itp.

Na sztyfty pod kątem 20° i 34°

Sztyfty pod kątem występują w wersji o grubości 1,6 łączone pod kątem 20° lub 1,8 mm o nachyleniu 34° (znane jako gwoździe Da). Do wbijania pierwszych, o długości 32-63 mm, służy gwoździarka VF 16/64 GAS 3G. Używa się jej do wszelkich prac wykończeniowych, podbitek itp. Z kolei AB 15/65 GAS 3G to model na gwoździe Da o długości 32-64 mm. Poza zastosowaniami wykończeniowymi jest przede wszystkim idealna do montażu listew przyszybowych z wykorzystaniem nierdzewnych gwoździ Da o główce soczewkowej.

COMERTO
Gutowo Wielkie 7
62-300 Września
www.comerto.pl
biuro@comerto.pl
61 437 66 00

4/5 - (39 votes)

Data publikacji: 28 września, 2020

Autor:

4/5 - (39 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Lisek
    poniedziałek, 28 września, 2020

    Sztyfciarki są bardzo przydatne przy pracach lekarskich i nie tylko,a sztyfciarki TJEP należą do jednych z najlepszych na rynku.Warto zainwestować w taki niezawodny sprzęt i mieć, że przestaje sprzętowe nam niezagrożą.

  2. nabijacz
    poniedziałek, 28 września, 2020

    Gwoździarki i sztyfciarki są bardzo przydatnymi narzędziami przy pracach dekarskich. Do tego dobry i trwały akumulator zapewni ciągłość i niezawodność prowadzonych prac.

Podobne artykuły