Maszyny dekarskie

Własne maszyny – praca bez przestojów

Dekarstwo to sztuka budowania dachów, która w dobie nowoczesności, z ręcznego rzemiosła stała się samodzielną gałęzią działalności przemysłowej. Firmy budowlane, które się nią zajmują potrzebują innowacyjnych rozwiązań, usprawniających cały proces budowania dachów.

Niezbędne są też najwyższej jakości materiały służące do produkcji elementów pokryć dachowych oraz dostawcy, którzy zapewniają starannie wykonane elementy konstrukcyjne. Jest to skomplikowany proces, który można usprawnić i ułatwić jedynie za pomocą nowoczesnych maszyn i urządzeń. Nowe urządzenia są horrendalnie drogie, ale przecież można kupić używane maszyny. Takie właśnie ma w swej ofercie Surplex.

Własne maszyny – komfort pracy i niezależność

Profesjonalny sprzęt to wydatek na który stać nie każdego przedsiębiorcę. Ale z kolei zakup używanego sprzętu może nieść za sobą duże ryzyko. Dlatego warto kupować taki sprzęt z pewnego źródła. Niemiecka firma Surplex, która działa na rynku maszyn używanych już od 1999 roku daje gwarancję na to, że sprzęt będzie sprawnie działać i służyć przedsiębiorcom długie lata.

Jak odbywa się sprzedaż maszyn w Surplex

Przedsiębiorstwa zajmujące się budowaniem dachów mogą wziąć udział w jednej z aukcji internetowych i nabyć maszyny do obróbki metali (przede wszystkim blachy do klasycznych dachów blaszanych) oraz drewna, które są w naprawdę doskonałym, jak na używane maszyny, stanie technicznym.

Maszyny, oferowane przez firmę Surplex, posiadają kompletną dokumentację, a ich stan techniczny został sprawdzony przez ekspertów. Na dodatek, tuż przed zakupem można je na miejscu poddać oględzinom lub obejrzeć zdjęcia i filmy przedstawiające ich pracę. Daje to przedsiębiorcy możliwość podjęcia racjonalnej decyzji.

Własne maszyny – praca bez przestojów

Dachy z blachy lub drewna – niezbędne maszyny

Firma specjalizująca się w budowaniu dachów blaszanych, musi posiadać park maszynowy w większości składający się z maszyn do obróbki metali. W domu aukcyjnym Surplex zakupić można pełną gamę używanych obrabiarek, np. giętarki do blachy, frezarki, żłobiarki, wyrzynarki, zwijarki, wciągarki, walcarki, które są niezbędne do profesjonalnego obrabiania blaszanych arkuszy.

Zaś producenci dachów drewnianych mogą zaopatrzyć się w obrabiarki do drewna i elementów drewnianych, między innymi piły, szlifierki czy strugarki.

Korzyści wynikające z posiadania maszyn do wytwarzania własnych elementów

– kompleksowość świadczonych usług – firma może budować dachy od podstaw, dostarczać poszczególne elementy, poszerzać swój asortyment i dokonywać napraw dachów
– elastyczność – możliwość realizacji nawet bardzo nietypowych zleceń
– obniżenie kosztów prowadzenia działalności – elementy poddane samodzielnej obróbce na własnych maszynach będą znacznie tańsze od tych zakupionych u dostawców
– okonkurencyjność – możliwość zaoferowania klientom atrakcyjnych ceny

ASZ

5/5 - (9 głosów)

Data publikacji: 24 marca, 2014

Autor:

5/5 - (9 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    środa, 22 lipca, 2020

    maszyny bardzo usprawniają i automatyzują pracę, pozwalają na wykonanie bardzo dokładnie wiele czynności nieskończenie ilości razy. jeżeli zajmujemy się profesjonalnie montażem i obróbką konkretnego materiału to warto zainwestować bo czas realizacji na pewno skróci się. najlepszą opcją na początek są używane maszyny.

  2. Wanda
    piątek, 2 kwietnia, 2021

    Na pewno dobrym pomysłem jest zakup własnego sprzętu, dzięki temu można wykonać wszelkie obróbki, dostosować pokrycie do danego dachu. Sprzęt używany może ulegać awarii, poza tym jest często po gwarancji, więc nie jest to pewny zakup.

Podobne artykuły