Budownictwo drewniane

WOLF HAUS – domy z wilczym pazurem

WOLF HAUS to firma działająca w trzech różnych obszarach. Prócz hal dla rolnictwa i hal magazynowych, produkuje się tu także wszelkiego rodzaju zbiorniki przeznaczone do wykorzystania w hodowli bydła, czy w rolnictwie, a także projektuje się i stawia niemal „pod klucz” energooszczędne domy gotowe – w technologii drewnianego prefabrykatu.

Skąd pomysł?

Jak to się stało, że firma WOLF HAUS zdecydowała się na produkcję domów gotowych? Kilkadziesiąt lat temu właściciel firmy Johan Wolf szukał alternatywy dla szybkiej budowy domów. Zaczął w Austrii od budynków inwentarskich, rolniczych, ale brakowało mu czegoś, co z uwagi na czas i technologię mogłoby taką produkcję przyspieszyć. W latach 60. zainspirował się budowanymi w Stanach domami w stylu kanadyjskim. Dołożono do tego odpowiednie przekroje i parametry techniczne, aby budować domy równie szybko jak w stylu kanadyjskim, jednakże bardziej solidnie i z większymi możliwościami realizacji różnych brył architektonicznych. Dzięki temu firma jest gotowa na budowanie niemal każdego rodzaju budynku. Szybko i lekko stało się dewizą firmy. Odpowiednie materiały zapewniają solidność, a surowiec daje możliwość budowania w krótkim czasie domów energooszczędnych. Sprawdza się to. Budynki stoją kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat i znakomicie się je eksploatuje.

WOLF HAUS – domy z wilczym pazurem

Świadoma grupa docelowa

Grupa docelowa klientów firmy jest bardzo szeroka. Sięga od 25 do 60 roku życia. Ci młodsi zastanawiają się nad kapitalizacją swoich środków, realizacją inwestycji stanowiącej lokatę na przyszłość. Balansują między mieszkaniem, a szybkim domem. Jeśli decydują się na dom, to po spotkaniu naszych i ich oczekiwań, budowa kończy się sukcesem. To ludzie bardzo mocno obarczeni karierą, którzy chcą wejść do niemal gotowego domu.

WOLF HAUS – domy z wilczym pazurem

Co w modzie piszczy?

Nadal w modzie są domy proste – tzw. stodoły, nadal modne są grafitowe kolory, szare elewacje i surowe wnętrza. Coraz częściej pojawiają się konstrukcyjnie proste obiekty, z pełnymi dwoma kondygnacjami. Rośnie także zainteresowanie klientów trendami ergonomii. Świadomość społeczeństwa sprawia, że klienci zwracają uwagę na budżet i koszty eksploatacji budynku. Zatem istotne są prosta bryła i budżet, na jaki mogą sobie pozwolić. Nasza polska architektura na szczęście zmienia się i projektów naprawdę interesujących domów jest coraz więcej. Rozkłady pomieszczeń są takie, że można wybudować nieduży, ale bardzo ciekawy i funkcjonalny dom, zyskując elegancję i komfort.

WOLF HAUS – domy z wilczym pazurem

Wilk na rynku

WOLF HAUS to prawdziwy wilk na rynku. Firma odważnie spogląda bowiem na indywidualne potrzeby klientów, nie boi się indywidualnych projektów i dużych budów. Doświadczenie i wiele zrealizowanych projektów to także wyróżnik na rynku. Budowa domu od projektu do niemal gotowych wnętrz sprawia, że klienci chętnie sięgają po te domy. Przynależność do Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych to kolejny dowód na to, że WOLF HAUS to świetny partner w budowie wymarzonego domu.

Firma WOLF HAUS jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Więcej na stronie www.wolfhaus.pl

4.5/5 - (15 votes)

Data publikacji: 26 grudnia, 2019

Autor:

4.5/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    czwartek, 26 grudnia, 2019

    za niebyt duży koszt można mieć dom na kilkadziesiąt lat i w miarę szybki czas realizacji. trwałość, wygląd koszt, budowa i w ostatnim czasie ekologia i energooszczędność przyciąga co raz bardziej klientów tego typu budynki zbudowane z drewna. kompleksowe rozwiązania bardzo ułatwiają sprawę klientom.

  2. obserwator
    piątek, 27 grudnia, 2019

    Jeśli firma Wolf Haus będzie otwarta na potrzeby indywidualnych klientów i będzie wychodzić naprzeciw ich potrzebom ,to na rynku domów energooszczędnych zrobi bardzo dużo dobrego.Budowa domu od projektu wraz z zagospodarowaniem wnętrz obecnie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i ta firma ma świetlaną przyszłość w branży budowlanej.

Podobne artykuły