Maszyny dekarskie

Zaginarka ZME z napędem elektrycznym firmy Dachdecker

W zaginarkach ZME firmy Dachdecker na szczególną uwagę zasługuje napęd elektryczny (230 VAC), który zapewnia gięcie blach bez wysiłku.


Do obsługi maszyny służą dwa wyłączniki nożne, przy czym w razie potrzeby praca urządzenia może być natychmiast zatrzymana za pomocą grzybkowego wyłącznika bezpieczeństwa.

Cechy

Ze względu na to, że zaginarka ma napęd ręczny to otwieranie i zaginanie odbywa się elektrycznie. Ważna jest możliwość ustawienia kąta gięcia. Jedna listwa, która jest zamontowana na belce górnej pozwala na gięcie z kątem do 155°. Długość obrabianych blach to 1250–3250 mm.
Konstrukcja maszyny ma wzmocnienie zapewniające stabilność a poszczególne elementy obrabia się za pomocą obrabiarek CNC.

Zaginarka ZME z napędem elektrycznym z oferty firmy Dachdecker Zaginarka ZME z napędem elektrycznym z oferty firmy Dachdecker Zaginarka ZME z napędem elektrycznym z oferty firmy Dachdecker Zaginarka ZME z napędem elektrycznym z oferty firmy Dachdecker

Wyposażenie standardowe

Zaginarki do blach serii ZME standardowo mają stół tylny z oporami (1000 mm). Umożliwia to nie tylko swobodne położenie blachy, ale również jej przemieszczanie. Oprócz tego stół może służyć jako miejsce odkładania arkuszy. Przydatne rozwiązanie stanowi skala zapewniająca dokładne ustawienie giętej i ciętej blachy.
Z kolei ogranicznik kąta giętej blachy (kąt gięcia 0–180°) umożliwia po wstępnym ustawieniu i zablokowaniu ogranicznika powtarzalne gięcie blach w produkcji seryjnej.

Zaginarka ZME z napędem elektrycznym z oferty firmy Dachdecker

Wyposażenie dodatkowe

Jako wyposażenie dodatkowe można zastosować nóż krążkowy wykonany ze stali wysokostopowej, umożliwiający cięcie blachy o grubości do 0,5 mm. Przy cięciu blachy o takiej grubości nóż ma trwałość wynoszącą 25 lat, przy czym element tnący można kilkakrotnie ostrzyć. Na trwałość noży wpływa również zastosowanie sztywnej konstrukcji. Masa noża to ok. 5 kg. W razie potrzeby istnieje możliwość nabycia samych krążków.

Zaginarka ZME z napędem elektrycznym z oferty firmy Dachdecker

Firma Dachdecker oferuje przede wszystkim profesjonalne maszyny przeznaczone dla dekarzy. Przydatne urządzenia stanowią nie tylko zaginarki (segmentowe i ręczne) ale również prasy, gilotyny, profilarki, rozwijarki do blach, a także nożyce i bendery. Oprócz tego oferowane są szablony, walcarki do blachy i żłobiarki.

DACHDECKER Narzędzia Dekarskie
ul. Świdnicka 35
58-250 Pieszyce
tel. (+48) 667 906 185, (+48)  74 663 31 56
fax (+48) 74 661 44 29
e-mail: info@dachdecker.com.pl
www.dachdecker.com.pl

4.9/5 - (10 votes)

Data publikacji: 17 czerwca, 2017

Autor:

4.9/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Wanda
    poniedziałek, 10 maja, 2021

    Zginarki posiadają ergonomiczny stół, na którym można swobodnie położyć blachę. Dobrym rozwiązaniem jest też skala, dzięki której możemy giąć blachę pod dokładnym kątem.

Podobne artykuły