Budownictwo drewniane

Zimmermann-Haus przykład dobrej inwestycji w firmę

Nie ma wątpliwości co do tego, że przemyślane inwestycje w firmę to gwarancja jej rozwoju i perspektyw na rynku na wiele lat. Doskonałym przykładem jest tutaj firma Zimmermann-Haus, której dynamiczny rozwój śledzimy od kilku lat.

Właściciele firmy od początku kariery zawodowej są związani z dekarstwem i ciesielstwem. Po latach zatrudnienia na etacie i zdobyciu cennego doświadczenia podjęli się pracy na własny rachunek. Pierwotnie zajmowali się wyłącznie wykonywaniem dachów oraz budową domów w technologii tradycyjnej. Jednak mając na uwadze jej wady stosunkowo wcześnie obrali nowy, lepszy kierunek działania – kompleksową budowę domów w technologii szkieletowej.

Inwestycja w maszyny i narzędzia

Jednak obranie dobrego kierunku rozwoju firmy to nie wszystko. Ważne są również inwestycje, czasami wymagające dużych nakładów finansowych, które przełożą się na komfort pracy oraz szybkość i precyzję wykonanych robót. Stąd też na hali produkcyjnej pracuje linia ciesielska Hundegger, a także gwoździarki, pilarki i szereg innych profesjonalnych narzędzi różnych producentów. Prace montażowe na obiektach wspomaga żuraw dekarski. Oprócz narzędzi wykonawczych ważne jest oprogramowanie wspomagające proces projektowania. Projektanci pracują na komputerach z profesjonalnym oprogramowaniem – Dietrich’s, CAD, itp. Wartość licencji oprogramowania na komputerze każdego projektanta to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Fot. Zimmermann-Haus

Inwestycja w kapitał ludzki

Na rozwój firmy składają się nie tylko maszyny, narzędzia i oprogramowanie. Dla właścicieli firmy ważny jest pracownik. Stąd w procesie projektowania budynków biorą udział architekci, konstruktorzy oraz branżowa kadra inżynierska po renomowanych uczelniach, natomiast przy produkcji i montażu zaangażowani, wykwalifikowani oraz doświadczeni rzemieślnicy. Pracownicy na wszystkich szczeblach mogą liczyć na wsparcie pracodawcy – np. na pomoc przy budowie własnych domów. W efekcie wielu, w tym młodych, pracowników firmy Zimmermann-Haus może pochwalić się własnymi domami, które dzięki wsparciu pracodawcy zostały wybudowane przy możliwie najniższym udziale kredytów bankowych. Wszystko to przekłada się na sukces firmy.

Fot. Zimmermann-Haus

Rodzaje projektów

Decydując się na usługi firmy Zimmermann-Haus inwestorzy mogą skorzystać z gotowych projektów oraz z możliwości zaprojektowania budynku z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Architekci i projektanci są w stanie opracować projekt niemal każdego domu marzeń, który będzie wybudowany w kilkanaście tygodni.

Fot. Zimmermann-Haus

Fot. Zimmermann-Haus

Fot. Zimmermann-Haus

Fot. Zimmermann-Haus

Fot. Zimmermann-Haus

Fot. Zimmermann-Haus

Dlaczego dom szkieletowy z Zimmermann-Haus

Za budownictwem szkieletowym przemawia przynajmniej kilka zalet. Przede wszystkim zyskuje się spokój. Spokój wynikający z racji możliwości zlecenia wykonawcy kompleksowej budowy domu do stanu „pod klucz”. Udział inwestora w budowie po podpisaniu umowy sprowadza się jedynie do odbioru poszczególnych etapów prac – np. na potrzeby rozliczeń kredytu. Na końcu podpisywany jest protokół zdawczo-odbiorczy wraz z przekazaniem kompletów kluczy. Ważna jest jedna gwarancja nie tylko na dom w sensie konstrukcyjnym, ale i na instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Roboty brukarskie, ogrodzenie, garaż, wiata, elementy architektury ogrodowej – to wszystko również można zlecić wykonawcy.
Wszystko co napisaliśmy o firmie Zimmermann-Haus redakcja Dekarza i Cieśli mogła zobaczyć osobiście podczas wizyty w tym przedsiębiorstwie. Widzieliśmy dom modelowy oraz instalacje w nim zamontowane. Mieliśmy okazję zobaczyć dobrze wyposażoną, nową fabrykę domów z nowoczesnym centrum obróbczym. Właściciele firmy pokazali nam miejsce pracy architektów i projektantów. Wszystko naprawdę robi wrażenie. Gratulujemy!

Zimmermann-Haus Pokrycia Dachowe s.c
J.Dymek B.Biemer
ul. E. Strzeleckiego 4d
47-133 Jemielnica
www.zimmermann-haus.pl

4.8/5 - (55 votes)

Data publikacji: 21 listopada, 2018

Autor:

4.8/5 - (55 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Piotrek
  środa, 2 stycznia, 2019

  Na polskim rynku pojawia się co raz więcej dynamicznie rozwijających firm budujących ekologiczne i energooszczędne domy pod klucz. Doświadczone osoby zainspirowane tą tematyką zakładają własną działalność tak jak Zimmermann-Haus. Super, że sami pracownicy mogą pokazać swoje realizacje projektów.

 2. kowalI
  sobota, 16 lutego, 2019

  Renomowana firma,dużo dobrego słyszałam.W ub. roku znajomi zdecydowali się na budowę domu i całość zlecili tejze firmie.Wybudowali pod klucz solidnie i niedrogo.

 3. Firma
  sobota, 13 lipca, 2019

  Po moich kilkuletnich doświadczeniach z Firmą Zimmermann nie polecam firmy, po paru latach czyli po gwarancji źle zamontowane przewody grzewcze się przetarły i układ grzewczy przestał grzać. Próbowałem się z panem Dymkiem kontaktować telefonicznie i mailowo nawet sms w sprawie naprawy, byłem u nich osobiście obiecywano mi ze przyjadą w sprawie naprawy nawet podali termin i godzinę kiedy a do dziś ich nie było. Pan dymek jest dobrym sprzedawca ale później jak już sprzeda to proszę nie liczyć na jakieś naprawy czy serwis bo to po prostu w tej firmie nie istnieje, musiałem poszukać innej firmy z profesjonalnym podejściem do naprawy usterki firmie Zimmermann gwarancja i serwis nie istnieje.

Podobne artykuły