Piła poprzeczna B.PRO TRUSS6.80 do cięcia drewna na wiązary

Piła poprzeczna B.PRO TRUSS6.80 do cięcia drewna na wiązary
Piła poprzeczna B.PRO TRUSS6.80 do cięcia drewna na wiązary 

Firma B.PRO FASTENING wprowadziła na rynek unikatowy produkt jakim jest automatyczna pilarka poprzeczna B.PRO TRUSS6.80 z obrotowym stołem, która jest rozwijanym od kilku lat połączeniem włoskiej mechaniki w wydaniu Stromab i niemieckiej elektroniki. W efekcie powstała pilarka przeznaczona dla producentów wiązarów i drewnianych domów, w której podstawowa jednostka to moduł tnący ze stołem podawczym 6 m i stołem odbiorczym 1 m wraz z opcjonalną jednostką frezującą.

Automatyczna pilarka poprzeczna B.PRO TRUSS6.80

Ta wyjątkowa maszyna piła została wyposażona m.in. w automatyczny pomiar ciętych elementów, zakres kąta cięcia do 80 stopni i oprogramowanie pozwalające na przesyłanie plików BTL (listy cięć) poprzez port USB, połączenie Ethernet bądź też na ich ręczne wprowadzanie do pamięci maszyny. Najświeższym usprawnieniem tej włoskiej konstrukcji, poczynionym przez B.PRO, jest możliwość doposażenia do niej jednostki frezującej z ręcznym lub komputerowo sterowanym systemem podnoszenia frezu, co w połączniu z piłą pozwoliło przekształcić maszynę o pierwotnej funkcji pilarki poprzecznej z popychaczem w prawdziwe centrum obróbcze, łączące w sobie funkcje cięcia i frezowania. Pomaga w tym wydatny system mocowania elementów obrabianych podczas frezowania, który jest połączeniem górnego dociskacza pionowego i dwóch dociskaczy z napędem czołowym.

Piła poprzeczna B.PRO TRUSS6.80 do cięcia drewna na wiązary

Wspomniana wcześniej niemiecka elektronika obejmuje programator BECKHOFF z ekranem dotykowym 12” o wysokiej rozdzielczości i z interfejsem graficznym 3D, który oparto na systemie operacyjnym Windows od Microsoft.
Istotną cechą tej konstrukcji jest innowacyjny system mechanicznego ustawiania noża, który umożliwił wprowadzenie cięcia o zmiennej geometrii. Dzięki temu jedną maszyną, wyposażoną w tarczę nastawną (od 0 do nawet 80 stopni ), można zaspokoić wymagania w zakresie maksymalnej wysokości cięcia (do 200 mm) jak i maksymalnej szerokości (do 410 mm).

Składową maszyny jest też automatyczny stół podawczy działający zarówno z pojedynczymi elementami, jak i istnieje możliwość pracy z całymi pakietami, oparty na łańcuchowym systemie załadunku. Imponuje tu wydajność ładowania: od 3 do nawet 10 metrów.

Na standardowym wyposażeniu znajduje się też elektroniczny sortownik z taśmociągiem o zmiennej prędkości (od 0 do 90 metrów / min), który za pośrednictwem programu roboczego łączy wypychacze z wymiarami elementów i który wyposażono w stół odbiorczy z jałowymi rolkami. Do tego dochodzi jeszcze zsyp odprowadzania odpadów z obróbki czoła oraz po cięciu prostym końców oraz kamera do identyfikacji wad lub sęków z odczytem znakowania kredą.
Gamę usprawnień obejmują ponadto takie pozycje, jak: możliwość zamontowania systemu załadunku z prawej lub lewej strony jednostki tnącej (wedle upodobań operatora), regulacja długości popychacza w zakresie od 3 do 14 metrów, oprogramowanie optymalizujące z 6 opcjami programowania, 3 drukarki do etykiet i 1 drukarka atramentowa (REA Jet HR z 6 głowicami druku pionowego o różnej wysokości) oraz systemy załadunku i wyładunku automatycznego.

Piła poprzeczna B.PRO TRUSS6.80 do cięcia drewna na wiązary

Podstawowe dane techniczne systemu same w sobie sugerują możliwości tej konstrukcji: moc silnika 7.5 kW, średnica noża 600 mm, obroty tarczy 2575 / min., precyzja obrotu stołu +/- 0,2 mm przy zakresie obrotu od 0 do 80 stopni, moc napędu jednostki frezującej 4 kW, maksymalna szerokość frezowania 100 mm, maksymalna głębokość frezowania 75 mm, oraz oprogramowanie do obróbki z 1000 programów roboczych cięcia. B.PRO TRUSS6.80 dzięki optymalizacjom jest doskonałą i elastyczną maszyną dla najbardziej wymagających klientów, którzy rekrutują się m.in. spośród producentów opakowań specjalnych, podłóg drewnianych, szalunków budowlanych, ale przede wszystkim wytwórców ścian szkieletowych i wiązarów.

B.PRO FASTENING
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl


Data utworzenia: 17.06.2020


Komentarze

  • automatyk napisał(a):

    W pełni zautomatyzowana maszyna do cięcia elementów drewnianych jest z pewnością doskonałym narzędziem wyposażenia każdego budowlańca. Wymaga jedynie sumiennego zaprogramowania produktu, uruchomienia jej i pozostaje tylko czekać na gotowe elementy. Świetna rzecz, a do tego niezwykle precyzyjna i szybka.

  • Krzysztof napisał(a):

    Porządna ogromna maszyna do obróbki drewna. Sterowanie elektroniczne pozwala na automatyzację pracy. Maszyna idealna do warsztatów i tartaków.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły